Crna Gora se plasirala u drugu fazu SP-a: “Lavovi” zakazali mečeve sa Francuskom, Poljskom i Slovenijom

Sa dvije pobjede i ukupno dva boda crnogorski rukometaši plasirali su se u drugu fazu Svjetskog prvenstva u rukometu.

Popularni „Lavovi” su u posljednjem kolu prvog dijela šampionata savladali u Krakovu Čile s 35:33.

Crna Gora je tokom većeg dijela utakmice imala prednost, najčešće između dva i četiri gola, ali su Čileanci konstantno prijetili.

Uspijevali su i da izjednače rezultat, ali bi po pravilu u tim trenucima Crnogorci nalazili pravi odgovor i vraćali vodstvo

Možda i ključni trenutak bio je na dva minuta prije kraja, kada je sedmerac Čileancima odbranio Simić, da bi u idućem napadu Branko Vujović pogodio za 34:31. U finišu je Čile smanjio minus, ali je Crna Gora sačuvala pobjedu.

Najefikasniji u timu Crne Gore bio je Miloš Vujović s 12 pogodaka. Branko Vujović je postigao devet, Božo Anđelić pet, a Nemanja Grbović četiri, a kod Čilea najbolji je bio Fojhtman sa devet postignutih golova.

Crna Gora će u narednoj fazi igrati sa Francuskom, Poljskom i Slovenijom, prenosi Avaz.