Katar 2022: Grupe i raspored evropskih kvalifikacija
Reprezentacije su podijeljene u deset grupa (pet sa pet i pet sa šest selekcija), pobjednici grupa će izboriti direktan plasman na Mundijal, dok će drugoplasirane selekcije i dvije najbolje iz Lige nacija igrati doigravanje, raspoređeni u tri grupe sa po četiri tima. Najbolji timovi iz sve tri grupe doigravanja idu na SP
Pedeset pet fudbalskih reprezentacija iz Evrope od 24. marta 2021. do 29. marta 2022. igraće kvalifikacije za plasman na Svjetsko prvenstvo koje će 2022. godine biti održano u Kataru.
Reprezentacije su podijeljene u deset grupa (pet sa pet i pet sa šest selekcija), pobjednici grupa će izboriti direktan plasman na Mundijal, dok će drugoplasirane selekcije i dvije najbolje iz Lige nacija igrati doigravanje, raspoređeni u tri grupe sa po četiri tima. Najbolji timovi iz sve tri grupe doigravanja idu na SP.
Grupna faza kvalifikacija traje od 24. marta do 16. novembra naredne godine dok su doigravanja na rasporedu krajem marta 2022. godine, piše Al Jazeera.
GRUPA A
(Portugal, Srbija Irska, Luksemburg, Azerbejdžan)
Prvo kolo (24. mart): Portugal – Azerbejdžan, Srbija – Irska
Drugo kolo (27. mart): Irska – Luksemburg, Srbija – Portugal
Treće kolo (30. mart): Azerbejdžan – Srbija, Luksemburg – Portugal
Četvrto kolo (1. septembar): Luksemburg – Azerbejdžan, Portugal – Irska
Peto kolo (4. septembar): Irska – Azerbejdžan, Srbija – Luksemburg
Šesto kolo (7. septembar): Azerbejdžan – Portugal, Irska – Srbija
Sedmo kolo (9. oktobar): Azerbejdžan – Irska, Luksemburg – Srbija
Osmo kolo (12. oktobar): Portugal – Luksemburg, Srbija – Azerbejdžan
Deveto kolo (11. novembar): Azerbejdžan – Luksemburg, Irska – Portugal
Deseto kolo (14. novembar): Luksemburg – Irska, Portugal – Srbija
Naknadno je objavljeno kako će šesta selekcija u ovoj grupi biti Katar, domaćin Mundijala, koji će u navedenim terminima igrati prijateljske utakmice sa selekcijom koja je slobodna.
GRUPA B
(Španija, Švedska, Grčka, Gruzija, Kosovo)
Prvo kolo (25. mart): Španija – Grčka, Švedska – Gruzija
Drugo kolo (28. mart): Gruzija – Španija, Kosovo – Švedska
Treće kolo (31. mart): Grčka – Gruzija, Španija – Kosovo
Četvrto kolo (2. septembar): Gruzija – Kosovo, Švedska – Španija
Peto kolo (5. septembar): Kosovo – Grčka, Španija – Gruzija
Šesto kolo (8. septembar): Grčka – Švedska, Kosovo – Španija
Sedmo kolo (9. oktobar): Gruzija – Grčka, Švedska – Kosovo
Osmo kolo (12. oktobar): Kosovo – Gruzija, Švedska – Grčka
Deveto kolo (11. novembar): Gruzija – Švedska, Grčka – Španija
Deseto kolo (14. novembar): Grčka – Kosovo, Španija – Švedska
GRUPA C
(Italija, Švicarska, Sjeverna Irska, Bugarska, Litvanija)
Prvo kolo (25. mart): Bugarska – Švajcarska – Italija – Sjeverna Irska
Drugo kolo (28. mart): Bugarska – Italija, Švajcarska – Litvanija
Treće kolo (31. mart): Litvanija – Italija, Sjeverna Irska – Bugarska
Četvrto kolo (2. septembar): Italija – Bugarska, Litvanija – Sjeverna Irska
Peto kolo (5. septembar): Bugarska – Litvanija, Švajcarska – Italija
Šesto kolo (8. septembar): Italija – Litvanija, Sjeverna Irska – Švajcarska
Sedmo kolo (9. oktobar): Litvanija – Bugarska, Švajcarska – Sjeverna Irska
Osmo kolo (12. oktobar): Bugarska – Sjeverna Irska, Litvanija – Švajcarska
Deveto kolo (12. novembar): Italija – Švajcarska, Sjeverna Irska – Litvanija
Deseto kolo (15. novembar): Sjeverna Irska – Italija, Švajcarska – Bugarska
GRUPA D
(Francuska, Ukrajina, Finska, Bosna i Hercegovina, Kazahstan)
Prvo kolo (24. mart): Finska – BiH, Francuska – Ukrajina
Drugo kolo (28. mart): Kazahstan – Francuska, Ukrajina – Finska
Treće kolo (31. mart): BiH – Francuska, Ukrajina – Kazahstan
Četvrto kolo (1. septembar): Kazahstan – Ukrajina, Francuska – BiH
Peto kolo (4. septembar): Finska – Kazahstan, Ukrajina – Francuska
Šesto kolo (7. septembar): BiH – Kazahstan, Francuska – Finska
Sedmo kolo (9. oktobar): Kazahstan – BiH, Finska – Ukrajina
Osmo kolo (12.oktobar): Kazahstan – Finska, Ukrajina – BiH
Deveto kolo (13. novembar): BiH – Finska, Francuska – Kazahstan
Deseto kolo (16. novembar): BiH – Ukrajina, Finska – Francuska.
GRUPA E
(Belgija, Vels, Češka, Bjelorusija, Estonija)
Prvo kolo (24. mart): Belgija – Vels, Estonija – Češka
Drugo kolo (27. mart): Bjelorusija – Estonija, Češka – Belgija
Treće kolo (30. mart): Belgija – Bjelorusija, Vels – Češka
Četvrto kolo (2. septembar): Češka – Bjelorusija, Estonija – Belgija
Peto kolo (5. septembar): Bjelorusija – Vels, Belgija – Češka
Šesto kolo (8. septembar): Bjelorusija – Belgija, Vels – Estonija
Sedmo kolo (8. oktobar): Češka – Vels, Estonija – Bjelorusija
Osmo kolo (11. oktobar): Bjelorusija – Češka, Estonija – Vels
Deveto kolo (13. novembar): Belgija – Estonija, Vels – Bjelorusija
Deseto kolo (16. novembar): Češka – Estonija, Vels – Belgija
GRUPA F
(Danska, Austrija, Škotska, Izrael, Farska ostrva, Moldavija)
Prvo kolo (25. mart): Izrael – Danska, Moldavija – Farska ostrva, Škotska – Austrija
Drugo kolo (28. mart): Danska – Moldavija, Austrija – Farska ostrva, Izrael – Škotska
Treće kolo (31. mart): Austrija – Danska, Moldavija – Izrael, Škotska – Farska ostrva
Četvrto kolo (1. septembar): Danska – Škotska, Farska ostrva – Izrael, Moldavija – Austrija
Peto kolo (4. septembar): Farska ostrva – Danska, Izrael – Austrija, Škotska – Moldavija
Šesto kolo (7. septembar): Austrija – Škotska, Danska – Izrael, Farski otoci – Moldavija
Sedmo kolo (9. oktobar): Škotska – Izrael, Farska ostrva – Austrija, Moldavija – Danska
Osmo kolo (12. oktobar): Danska – Austrija, Farska ostrva – Škotska, Izrael – Moldavija
Deveto kolo (12. novembar): Austrija – Izrael, Danska – Farska ostrva, Moldavija – Škotska
Deseto kolo (15. novembar): Austrija – Moldavija, Izrael – Farska ostrva, Škotska – Danska
GRUPA G
(Holandija, Turska, Norveška, Crna Gora, Letonija, Gibraltar)
Prvo kolo (24. mart): Gibraltar – Norveška, Letonija – Crna Gora, Turska – Holandija
Drugo kolo (27. mart): Crna Gora – Gibraltar, Norveška – Turska, Holandija – Letonija
Treće kolo (30. mart): Gibraltar – Holandija, Crna Gora – Norveška, Turska – Letonija
Četvrto kolo (1. septembar): Letonija – Gibraltar, Norveška – Holandija, Turska – Crna Gora
Peto kolo (4. septembar): Letonija – Norveška, Gibraltar – Turska, Holandija – Crna Gora
Šesto kolo (7. septembar): Crna Gora – Letonija, Holandija – Turska, Norveška – Gibraltar
Sedmo kolo (8. oktobar): Gibraltar – Crna Gora, Letonija – Holandija, Turska – Norveška
Osmo kolo (11. oktobar): Letonija – Turska, Holandija – Gibraltar, Norveška – Crna Gora
Deveto kolo (13. novembar): Norveška – Letonija, Turska – Gibraltar, Crna Gora – Holandija
Deseto kolo (16. novembar): Gibraltar – Letonija, Crna Gora – Turska, Holandija – Norveška
GRUPA H
(Hrvatska, Slovačka, Rusija, Slovenija, Kipar, Malta)
Prvo kolo (24. mart): Kipar – Slovačka, Malta – Rusija, Slovenija – Hrvatska
Drugo kolo (27. mart): Rusija – Slovenija, Hrvatska – Kipar, Slovačka – Malta
Treće kolo (30. mart): Hrvatska – Malta, Kipar – Slovenija, Slovačka – Rusija
Četvrto kolo (1. septembar): Malta – Kipar, Rusija – Hrvatska, Slovenija – Slovačka
Peto kolo (4. septembar): Kipar – Rusija, Slovenija – Malta, Slovačka – Hrvatska
Šesto kolo (7. septembar): Hrvatska – Slovenija, Rusija – Malta, Slovačka – Kipar
Sedmo kolo (8. oktobar): Kipar – Hrvatska, Malta – Slovenija, Rusija – Slovačka
Osmo kolo (11. oktobar): Hrvatska – Slovačka, Kipar – Malta, Slovenija – Rusija
Deveto kolo (11. novembar): Rusija – Kipar, Malta – Hrvatska, Slovačka – Slovenija
Deseto kolo (14. novembar): Hrvatska – Rusija, Malta – Slovačka, Slovenija – Kipar
GRUPA I
(Engleska, Poljska, Mađarska, Albanija, Andora, San Marino)
Prvo kolo (25. mart): Andora – Albanija, Engleska – San Marino, Mađarska – Poljska
Drugo kolo (28. mart): Albanija – Engleska, Poljska – Andora, San Marino – Mađarska
Treće kolo (31. mart): Andora – Mađarska, Engleska – Poljska, San Marino – Albanija
Četvrto kolo (2. septembar): Andora – San Marino, Mađarska – Engleska, Poljska – Albanija
Peto kolo (5. septembar): Albanija – Mađarska, Engleska – Andora, San Marino – Poljska
Šesto kolo (8. septembar): Albanija – San Marino, Mađarska – Andora, Poljska – Engleska
Sedmo kolo (9. oktobar): Andora – Engleska, Mađarska – Albanija, Poljska – San Marino
Osmo kolo (12. oktobar): Albanija – Poljska, Engleska – Mađarska, San Marino – Andora
Deveto kolo (12. novembar): Andora – Poljska, Engleska – Albanija, Mađarska – San Marino
Deseto kolo (15. novembar): Albanija – Andora, Poljska – Mađarska, San Marino – Engleska
GRUPA J
(Njemačka, Rumunija, Island, Sjeverna Makedonija, Jermenija, Lihtenštajn)
Prvo kolo (25. mart): Njemačka – Island, Lihtenštajn – Jermenija, Rumunija – Sjeverna Makedonija
Drugo kolo (28. mart): Jermenija – Island, Sjeverna Makedonija – Lihtenštajn, Rumunija – Njemačka
Treće kolo (31. mart): Jermenija – Rumunija, Njemačka – Sjeverna Makedonija, Lihtenštajn – Island
Četvrto kolo (2. septembar): Island – Rumunija, Lihtenštajn – Njemačka, Sjeverna Makedonija – Jermenija
Peto kolo (5. septembar): Island – Sjeverna Makedonija, Njemačka – Jermenija, Rumunija – Lihtenštajn
Šesto kolo (8. septembar): Armenija – Lihtenštajn, Island – Njemačka, Sjeverna Makedonija – Rumunija
Sedmo kolo (8. oktobar): Njemačka – Rumunija, Island – Jermenija, Lihtenštajn – Sjeverna Makedonija
Osmo kolo (11. oktobar): Island – Lihtenštajn, Sjeverna Makedonija – Njemačka, Rumunija – Jermenija
Deveto kolo (11. novembar): Jermenija – Sjeverna Makedonija, Njemačka – Lihtenštajn, Rumunija – Island
Deseto kolo (14. novembar): Jermenija – Njemačka, Lihtenštajn – Rumunija, Sjeverna Makedonija – Island.
Komentari