Nimanbegu: Dijaspora zainteresovana da pomogne izgradnju porodilišta u Ulcinju, fale ljekari specijalisti
On je pozvao ministra zdravlja Vojislava Šimuna da posjeti Ulcinj i da zajednički nađu najbolje rješenje, jer lokalna uprava neće odustati od zahtjeva da se poboljšaju uslovi u bolnici u Ulcinju
Predsjednik Opštine Ulcinj Genci Nimanbegu kaže da još nijesu dobili odgovor Ministarstva zdravlja od kojeg su nedavno tražili sredstva za operacionu salu u porodilištu u Ulcinju.
On je pozvao ministra zdravlja Vojislava Šimuna da posjeti Ulcinj i da zajednički nađu najbolje rješenje, jer lokalna uprava neće odustati od zahtjeva da se poboljšaju uslovi u bolnici u Ulcinju.
“Insistiraćemo da se nivo zdravstvene zaštite podigne na tercijalni nivo, jer ono što imamo sada u Ulcinju nije zadovoljavajuće. Dijaspora je zainteresvana da pomogne u ovom slučaju, da izgradi jedan sprat porodillišta gdje bi bila hirurška sala, ali problem je i nedostatak ljekara specijalista”, istakao je Nimanbegu u emisiji “Mreža” na TVCG.
Foto: Genci Nimanbegu (Screenshot/TVCG)