“Lavice” se borile do posljednjeg daha, Danska ide u finale

Crnogorske rukometašice borile su se do posljednjeg daha, dale sve što su imale, ali Danska je bila bolja – 27:23.

“Lavice” će u nedjelju igrati za bronzu na Evropskom prvenstvu, Dankinje za zlato, nakon što su obezbijedile prvu evropsku medalju poslije 18 godina, pišu “Vijesti”.

U polufinalnom duelu presudio je veći kvalitet i veći izbor igračica, jednostavno Dankinje mogu da igraju u jačem ritmu, da rotiraju, da se kombinuju.

Ali, Crna Gora je u iscrpljujućih 60 minuta pokazala mnogo, i da može da odigra odbranu na vrhunskom nivou, da ima talenat u napadu, ali da je protiv velesila, kakva je Danska, kakve su i Francuska i Norveška, u ovom trenutku potrebna konstantnost tokom cijelog meča.

“Lavice” su, možda na svježinu, oba poluvremena počele moćno – u prvom su povele 6:3, u drugom stigle od 10:14 do 14:14, ali su nakon odličnog starta upadale u krizu, posebno napadačku…

Danska je, takođe, bila čvrsta u odbrani, znale su Dankinje odakle dolazi najveća opasnost, pa je Jovanka Radičević nakon tri gola u prvih desetak minuta imala još samo jedan šut do kraja. Ivona Pavićević je bila potpuno bezopasna na drugom krilu, tako da su Đina Jauković i Itana Grbić bile jedine koje su uspjevale da probiju “zid”…