Još jedan istorijski podvig “lavova”: Crna Gora nadigrala Hrvatsku u Budimpešti!

“Lavovi” su slavili 32:26, to im je treći trijumf na ovom takmičenju. I to kakav trijumf!

Velika pobjeda naše selekcije, jedna od najvećih ikada – savladali su Hrvatsku i najavili da su spremni da se bore za put u završnicu na Evropskom prvenstvu.

Sve je u ovom meču bilo u znaku izabranika Zorana Roganovića, koji su prednost stvarali u prvom poluvremenu (nakon 30 minuta je bilo 15:9), a u nastavku je bez problema održavali.

Ponovo je na golu briljirao Nebojša Simić, koji je imao 15 odbrana, a u napadu rival nije znao šta ga je snašlo.

Branko i Miloš Vujović su postigli po sedam golova, Nemanja Grbović pet, a po četiri Stefan Čavor i Vasko Ševaljević, prenose “Vijesti”.

Crna Gora sada ima dva boda u glavnoj fazi, a naredni protivnik je Holandija – u subotu u 15.30.