Vučićeve muke sa stolicom: Pogledajte kako zbunjeno traži svoje mjesto i gdje ga na kraju smještaju (VIDEO)
Predsjednik Srbije, nažalost, ima dosta iskustva sa „problemima sjedenja“ prilikom međunarodnih posjeta, na kojima on, uvijek nekako, izvuče deblji kraj. Za njega se nađe prostor, ali na hoklici, u ćošku ili u poslednjem redu, tako da ga na pojedinim snimcima jedva i primijetimo, pa djeluje kao da nije ni bio prisutan. Mjesto koje mu, očigledno, dodijele svjetski lideri, dovoljno govori o tome koliko je važno njegovo prisustvo. Ovog puta, u Danskoj, nije uopšte imao mjesto, čak ni hoklicu
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić, koji učestvuje na samitu Evropske političke zajednice u Kopenhagenu, ponovo je imao problem sa – sjedenjem. Taman kad smo mislili da će među evropskim kolegama bez problema pronaći svoje mjesto, “ne lezi vraže”, ovog puta nije bio u poslednjem redu, ni u nekom zabačenom ćošku, ali nije znao gdje mu je nestala stolica.
Društvenim mrežama kruži snimak predsjednika Srbije, na kojem se vidi kako ulazi u prostoriju u kojoj se održava samit i gdje su se svi prisutni smjestili, osim njega. Umjesto da sjedne na svoje mjesto, Vučić se osvrtao oko sebe i kao da mu nije bilo jasno ni gdje je došao, ni gdje je njegovo mjesto, tačnije gdje bi trebalo da sjedne.
Predsjednik Srbije, nažalost, ima dosta iskustva sa „problemima sjedenja“ prilikom međunarodnih posjeta, na kojima on, uvijek nekako, izvuče deblji kraj.
Za njega se nađe prostor, ali na hoklici, u ćošku ili u poslednjem redu, tako da ga na pojedinim snimcima jedva i primijetimo, pa djeluje kao da nije ni bio prisutan. Mjesto koje mu, očigledno, dodijele svjetski lideri, dovoljno govori o tome koliko je važno njegovo prisustvo.
Ovog puta, u Danskoj, nije uopšte imao mjesto, čak ni hoklicu.
Dok se u prostoriji zbunjeno okretao oko svoje ose, tražeći pogledom nekoga da mu pomogne i spasi ga posramljujuće situacije, kako niko nije priskočio u pomoć, pokušao je da se smjesti na stolicu vojnog lica. Međutim, odmah mu je ukazano da ne može tu da sjedne jer je mjesto – zauzeto!
Iz organizacije samita, kao da nisu znali šta će sa njim.
Konačno, neko se dosjetio i doturio mu stoličicu sa stočićem, koja podsjeća na školske klupe, u kakvim u evropskim školama sjede učenici. Međutim, predsjednik Vučić je, u pokušaju da se smjesti, uspio da polomi stočić, kada ga je, „spretno“, izvrnuo naopako. Ipak, dozvolili su mu da ostane na stoličici, jer drugog mjesta nema, a stočić je nevažan, ionako ne mora ništa da zapisuje, neka pamti, kao što ćemo i mi zapamtiti i ovu javnu blamažu, još jednu u nizu.
Izvor: Portal Nova
Foto: Screenshot
Stalna blamaža i neverovatan propust našeg protokola. Tužni sirak među vihorove dok izgubljena savetnica Jović pokušava da nađe mesto za baskuznu figuru.
Nije smešno jer oni vode i uništavaju Srbiju 13 godina i zaista tako bude kad nesposobne i alave stavite da vode važne državne… pic.twitter.com/UmAHUUSKgq— Borko Stefanović (@BorkoStef) October 2, 2025