Novi tragični bilans na Cetinju: Ubijeno 12 osoba, među kojima i dvoje djece, ljekari se bore za život četvoro

Martinović je zločin počeo u kafani “Velestovo”, nadomak Sportskog centra na ulazu u Cetinje, gdje je usmrtio četiri osobe, a potom je na još tri lokacije u gradu ubio još osam osoba, među kojima tri žene i dva dječaka, dva rođena brata od 10 i 13 godina

U masovnom zločinu na Cetinju ubijeno je 12 osoba, među kojima i dvoje djece, dok se za život četvoro Cetinjana bore ljekari Kliničkog centra u Podgorici.

U zločinu je ubijeno sedam muškaraca, tri žene i dvoje djece.

Sve policijske jedinice, ali i pripadnici Specijalne jedinice policije, satima su tragali za osumnjičenim Acom Martinovićem, koji je preminuo nekoliko minuta prije ponoći, nakon što je pucao sebi u glavu kada ga je policija opkolila u blizini porodične kuće u naselju Humci.

Martinović je zločin počeo u kafani “Velestovo”, nadomak Sportskog centra na ulazu u Cetinje, gdje je usmrtio četiri osobe, a potom je na još tri lokacije u gradu ubio još osam osoba, među kojima tri žene i dva dječaka, dva rođena brata od 10 i 13 godina.

Policija je, pišu “Vijesti”, oko 20 časova imala podatak da je Martinović navodno viđen u jednoj od napuštenih hala nekadašnje fabrike “Obod”, međutim nakon pregleda objekta tu nije pronađen.

Prvi nezvanični podaci UP, pokazuju da je Martinović jutros bio u maloj kafani “Velestovo”, gdje se tokom dana družio sa vlasnikom i još nekoliko zajedničkih poznanika i prijatelja, jer su zbog Nove godine napravili zabavu uz jelo i piće.

Osumnjičeni se navodno posvađao, a potom je došlo i do tuče u kafani, nakon čega je otišao kući, a potom se nakon kraćeg vremena vratio naoružan…

U kafani je pucao iz pištolja, gdje je usmrtio četiri osobe.

Nakon toga, automobilom se odvezao na još različite tri lokacije na Cetinju – naselje Humce i na još dva mjesta gdje je usmrtio ili ranio više osoba, među kojima dvoje djece ali i nekoliko članova svoje porodice.

Ovo je u protekle dvije i po godine drugi masovni zločin na Cetinju.

Vuk Borilović je 12. avgusta 2022. godine u naselju Medovina usmrtio 10 osoba.

Foto: Detalj sa Cetinja (Screenshot/TV Vijesti)

 

Idi na VRH

error: Content is protected !!
Skip to content