Mali Lijam (5), kojeg su uhapsili agenti ICE, se vratio kući posle deset dana: Sudija je oštro reagovao (VIDEO)

Hapšenje dječaka u raciji u Mineapolisu izazvalo je negodovanje širom zemlje i šire, posebno nakon što su se pojavile fotografije na kojima se vidi kako sa plavom kapom sa bijelim zečjim ušima i rancem na leđima hoda, dok je agent u crnom u pozadini. “Ovaj slučaj proizilazi iz pogrešne, nesposobne težnje vlade da ostvari dnevne kvote za deportaciju, čak i ako to znači fizičko ili emocionalno povređivanje djece”, rekao je sudija

Lijam Koneho Ramos, 5-godišnji dječak kog su imigracioni agenti ICE uhapsili prije 10 dana u Minesoti, vratio se kući, saopštio je advokat porodice u nedjelju.

Hapšenje dječaka u raciji u Mineapolisu izazvalo je negodovanje širom zemlje i šire, posebno nakon što su se pojavile fotografije na kojima se vidi kako sa plavom kapom sa bijelim zečjim ušima i rancem na leđima hoda, dok je agent u crnom u pozadini.

U nedjelju je sudija u Teksasu presudio da se dječak pusti na slobodu, zajedno sa ocem.

“Lijam je sada kod kuće, sa kapom i rancem”, napisao je poslanik Hoakin Kastro, demokrata iz Teksasa, u objavi na Iksu, uz fotografiju dječaka koji nosi plavu kapu.

U svojoj presudi, sudija je koristio neobično oštre riječi.

“Ovaj slučaj proizilazi iz pogrešne, nesposobne težnje vlade da ostvari dnevne kvote za deportaciju, čak i ako to znači fizičko ili emocionalno povređivanje djece”, rekao je on.

Ministarstvo za unutrašnju bezbednost (DHS) saopštilo je da je dječak uhapšen tokom racije usmjerene na njegovog oca.

ICE se suočio sa kritikama zbog svojih metoda, koje se smatraju brutalnim, i zbog smrti dva demonstranta koje su u januaru u Mineapolisu ubili federalni agenti.

Potpredsjednik SAD Džej Di Vens rekao je da je dječak priveden u pritvor ICE nakon što je njegov otac, koga je Vens opisao kao nedokumentovanog imigranta, pobjegao kako bi izbjegao hapšenje.

Kongresmen je rekao da su otac i sin pušteni u subotu iz porodičnog pritvorskog centra u Teksasu i vraćeni u Minesotu iz Kastra, prenosi Telegraf.rs.

“Nećemo stati dok se sve porodice, sva djeca, ne vrate kući”, rekao je.

Foto: Printscreen/MS News

Idi na VRH
error: Content is protected !!