05302020sub
Last updatesub, 30 maj 2020 2pm

Sport

Hadžibegić: Stid me je da sa ekipom koju vodim budem posljednji na tabeli

Svjestan sam da Bugarska i Kosovo kao ekipe imaju drugačiju vrijednost od Češke i Mađarske, a za nas su to utakmice velikog značaja. Potreban nam je rezultat, a želimo da pokažemo lice tima koji će se respektovati, tima protiv koga rivali izlaze na teren znajući i da naša ekipa može da ih pobijedi, kazao je Hadžibegić

Foto: FSCG

Selektor Crne Gore Faruk Hadžibegić je ponovio da je pozicija na kojoj je nacionalni tim u kvalifikacijama za EURO 2020 nepihvatljiva, te da u narednim mečevima, sa Bugarskom i Kosovom, želi da vidi napredak u igri u odnosu na meč sa Češkom.

“Stid me je da sa ekipom koju vodim budem posljednji na tabeli”, rekao je Hadžibegić, koji je objavio spisak igrača na koje računa za dva oktobarska meča

Nakon poraza od Čeha (3:0), crnogorski tim će do kraja takmičenja u grupi pokušati da izbjegne posljednje mjesto.

Više od toga je nerealno i nemoguće.

“Izgubili smo 3:0 od Češke, a nismo zaslužili. Na osnovu angažmana koji smo imali zaslužili smo više. Da smo dali gol u prvom dijelu, a imali smo situacija, bilo bi drugačije. Potrebno je da izvučemo pouke, očekujem da pokažemo napredak u igri, koja bi trebalo da nam donese i rezultat”, rekao je selektor.

“Svjestan sam da Bugarska i Kosovo kao ekipe imaju drugačiju vrijednost od Češke i Mađarske, a za nas su to utakmice velikog značaja. Potreban nam je rezultat, a želimo da pokažemo lice tima koji će se respektovati, tima protiv koga rivali izlaze na teren znajući i da naša ekipa može da ih pobijedi”, kazao je Hadžibegić.

U odnosu na prethodni spisak nedostaju tri igrača – Radunović, Raspopović i Bakić, prenose “Vijesti”.

Bakić je povrijeđen, vjerovatno će biti van terena 2-3 mjeseca, srećom nisu u pitanju ukršteni ligamenti.

„Radunoviću treba malo odmora, dobio je crveni karton za klub odmah poslije meča sa Češkom, dok se Raspopović još nije oporavio od povrede“, kazao je Hadžibegić.

Poziv će dobiti igrači iz domaćih klubova...

“Potrebno je i da motivišemo i da malo razmrdamo igrače koji igraju u inostranstvu, da ne shvate da ako igraju u inostranstvu odmah znači da su u reprezentaciji. Veoma važna stvar je da igrači igraju u klubovima, jer nam je problem takmičarski ritam. Gledali smo da sastavimo ekipu od igrača koji imaju najviše minuta”, objasnio je Hadžibegić.

Drugih promjena nema...

“Ne vidim ni razlog da bude velikih promjena na listi, jer ekipi treba stabilnost i povjerenje. Potrebno je da radimo duže, da se bolje upoznamo, i da pokušamo da popravimo situaciju, koja je neprihvatljiva”, kazao je Hadžibegić.

Crna Gora dočekuje Bugarsku 11. oktobra, a tri dana kasnije gostuje Kosovu.

Spisak

Golmani: Danijel Petković (Anže, Francuska), Milan Mijatović (Levski Sofija, Bugarska), Andrija Dragojević (Pjunik, Jermenija); 

Odbrambeni igrači: Stefan Savić (Atletiko Madrid, Španija), Marko Simić (Pahtakor, Uzbekistan), Žarko Tomašević (Astana, Kazahstan), Adam Marušić (Lacio, Italija), Dušan Lagator (Soči, Rusija); 

Vezni igrači: Nikola Vukčević (Levante, Španija), Marko Vešović (Legija Varšava, Poljska), Vladimir Jovović (Jablonec, Češka), Marko Janković (SPAL, Italija), Aleksandar Šćekić (Partizan, Srbija), Nebojša Kosović (Kairat, Kazahstan), Aleksandar Boljević (Standard Lijež, Belgija), Sead Hakšabanović (Norčeping, Švedska), Vukan Savićević (Visla Krakov, Poljska), Deni Hočko (Muskron, Belgija); 

Napadači: Fatos Bećiraj (Makabi Netanja, Izrael) i Stefan Mugoša (Inčon junajted, Južna Koreja).

  • Najnovije

  • Najcitanije

Lice Fokusa

Previous Next
Enisa Nikaj, pjevačica i tekstopisac iz Njujorka: Ime za koje će se tek čuti Prvi singl, Burn This Bridge, Enisa je objavila u septembru 2016. godine, a imao je više od 115.000 sinhronizovanih video zapisa napravljenih za njenu pjesmu na aplikaciji Musically, sa milionima korisnika. To je dovelo do toga da je pjesma osvojila 2. mjesto na takmičenju “Next Wave October”, a video su premijerno prikazivali Billboard i iHeart Radio
Lice Fokusa: Elma Kolenović Osamnaestogodišnja Elma Kolenović jedna je od najzaslužnijh članica fudbalskog tima Fairleigh Dickinson univerziteta (FDU) koji je, prvi put u svojoj istoriji, osvojio NEC Conference takmičenje u ženskom fudbalu. I to bez poraza! Elma, o čijim uspjesima je Portal Revije Fokus ranije pisao, je freshmen i dala je pet golova i imala sedam asistencija. FDU se, takođe, prvi put automatski plasirao na NCAA turnir među 64 najbolja univerzitetska tima za ovu školsku godinu. Zahvaljujući dobrim ocjenama u školi i dobrim igrama na terenu, Elma ima punu stipendiju na ovom privatnom univerzitetu. Elma Kolenović živi u Njujorku, a porijeklom je iz Gusinja. Jedna od njenih želja je i da obuče dres reprezentacije Crne Gore. Inače, Haris, stariji Elmin brat, nastupa za ekipu Stony Brook univerziteta.
Lice Fokusa: Dino Radončić Šesnaestogodišnji Dino Radončić je košarkaš koji "prijeti" da će jednog dana igrati na NBA parketima. Trenutno nosi dres Reala iz Madrida, a o kakvom se talentu radi možda najbolje govori podatak da ga je specijalizovani košarkaški sajt Eurohopes proglasio za najvećeg talenta u svom uzrastu u Evropi. Dino je rođen 8. januara 1999. godine u Njemačkoj, ali je rano djetinjstvo, školovanje i početak košarkaške karijere započeo u Zrenjaninu, rodnom gradu svoje majke. Prve košarkaške korake napravio je u KK „Storm Zrenjanin” sa deset godina, a u selekciji kadeta njegov tim je već tada bio prvak države. Od tada je njegova karijera krenula vrtoglavom uzlaznom putanjom. Dino je od 2. septembra 2013. igrao u Barseloni, gdje je u potpunosti opravdao svu medijsku pažnju koju je plijenio i sa tim klubom osvojio titulu. Bio je najbolji igrač tima sa prosjekom od 25 poena, 11 skokova i osam asistencija. Postao je najmlađi stranac u istoriji koji je došao u katalonski klub… Međutim, Barselonin ljuti rival je nastojao da Radončića dovede u svoje redove, i uspio je u tome. Dino se, naravno, revanširao sjajnim partijama i u dresu kraljevskog kluba - donio je Realu titulu nakon decenijskog posta. Prošlog mjeseca, u finalu „el klasika“ protiv Barselone, ovaj, 201 centimetar visoki košarkaš, ubacio je 18 poena, imao 11 skokova i šest asistencija, pa je s pravom proglašen za najboljeg igrača finala. Dino je, inače, sin Damira Radončića, proslavljenog rukometaša, koji je igrao u najjačim evropskim ligama, i oblačio dresove reprezentacija Jugoslavije, Bosne i Hercegovine i SAD. Dinova majka Vanja je bivša odbojkašica.
Binais Begović Iron Man Magazine, vodeći svjetski bodibilding i fitnes magazin i svjetski lider informacija o treninzima iz tih oblasti, objavio je da su preduzetnik Binais Begović i njegova supruga, dr Catherine Begović, kupili tu kompaniju... OPSIRNIJE
Maša i Adis Gutić   Maša je poznata svjetska manekenka, a od ljetos i zvanično naša snajka. Adis se već dugo godina bavi manekenstvom i glumom. Imao je glavne uloge u filmovima Fatalis i Marco Polo.
Ajla Karajko Dvadesetdvogodišnja Ajla Karajko iz Travnika jedna je od sedam najboljih studentkinja u SAD po ocjeni magazina „Glamour“. Humana, vrijedna, nenametljiva, dobitnica brojnih domaćih i međunarodnih nagrada, od malena niže uspjehe i odlučno korača ka novim izazovima. Iako je tek na pragu treće decenije, Ajla ima biografiju kao malo ko od njenih vršnjaka. Ipak, uspjeh je nije promijenio, pa i danas mašta kao kad je to radila kao djevojčica u ratom zahvaćenoj Bosni. Ajla, koja ovih dana na Kolumbija univerzitetu ostvaruje svoje snove, otvorila je sebi vrata brojnih svjetskih institucija, ali nikada nije zaboravila svoju domovinu i svoj narod, pa je u rodnom gradu realizovala niz projekta, među kojima i izgradnju Sigurne kuće „Nada“... OPŠIRNIJE
Alen Dervišević  Za plivača Alena Derviševića se ne bi pouzdano moglo utvrditi je li bolji na kopnu ili u vodi. Na kopnu je odličan student, uzoran sin i primjeran momak, a kroz vodu je do sada doplivao do stotina zlatnih, srebrnih i bronzanih medalja, pehara, pohvalnica, priznanja… I sada ovaj naš mladić, porijeklom iz Gusinja, u Sjedinjenim Američkim Državama vrijedno trenira kako bi ostvario svoj san – učešće na Olimpijskim igrama u Rio De Žaneiru 2016. godine...OPSIRNIJE

SPECIJALNO IZDANJE


 

Video dana

BISERI

VIC NEDELJE