04242018uto
Last updatepon, 23 apr 2018 5pm

Sport

Čudo neviđeno na Olimpiku: Roma eliminisala Barcelonu! (VIDEO)

Barcelona je izgledala kao prosječna ekipa, a konstantan pritisak kakav zapravo uvijek gledamo od Barcelone radila je Roma i to im se isplatilo. Igrala se rana faza utakmice, tačnije šesti minut, a tada je bh dijamant Edin Džeko pogodio za vođstvo od 1:0...

Uraganom su zvali Barcelonu, a sada je taj naziv preuzela u svakom pogledu Džekova Roma!

Nakon 1:4 u prvoj utakmici rijetki su oni koji su očekivali prolaz Rome, ali večeras se dogodilo čudo.

Barcelona je izgledala kao prosječna ekipa, a konstantan pritisak kakav zapravo uvijek gledamo od Barcelone radila je Roma i to im se isplatilo. Igrala se rana faza utakmice, tačnije šesti minut, a tada je bh dijamant Edin Džeko pogodio za vođstvo od 1:0. Roma je nastavila da dominira i nije dopustila Barceloni da uradi apsolutno ništa. Napadi su se nizali i nizali ali do više golova u prvom poluvremenu nisu mogli.

U drugom poluvremenu desilo se ono što se viđa baš rijetko, a to je da je Barcelona imala samo jedan udarac prema golu Rome sve do 90. minuta. Drugi go Barcelona je primila u 58. minutu, a najzaslužniji za je Edin Džeko nad kojim je napravljen penal. De Rossi je bio siguran sa bijele tačke iako je golman Barcelone pročitao njegov udarac.

Under i El Shaarawy su ušli umjesto Schicka i Nainggolana u 73. odnosno 77. minutu, a onda su još silovitije napadali domaćini. 82. minut donio je ogroman šok za Barcelonu, ali i ogromnu radost za navijače i igrače Rome, jer treći gol vrijedan prolaska dalje postiže Manolas glavom sa desne strane udarcem u suprotni ugao.

Konačan rezultat glasio je 4:4, a to je zahvaljujući golu u gostima bilo dovoljno Romi da prođe dalje.

Igrači i navijači Rome slavili su na kraju kao da su osvojili Ligu prvaka, ali trebamo biti svjesni da je ovo istorijski uspjeh za ovaj tim, a Edin Džeko još jednom ispisuje stranice istorije, piše sport.ba.